poniedziałek, 3 stycznia 2011

Połączenie swego Wewnętrznego Chłopca i Dziewczyny.

Jeszua przekazywany przez Pamelę Kribbe

18 październik 2007, Tilburg

Drodzy przyjaciele, dziękuję za przybycie tu dziś. Razem obchodzimy Nową Erę. Ona jest już obecna, rośnie i rozwija się, z powodu twojej przemiany wewnętrznej. Jesteście prekursorami, pionierami, którzy pomagają narodzinom nowej świadomości na ziemi dzisiaj. W obecnym etapie twojej przemiany wewnętrznej, jest wciąż dużo zamieszania w środku was. Macie jedną stopę w nowej rzeczywistości, w nowy sposób wymyślacie i doświadczacie rzeczy. Ale druga noga jest “w zawieszeniu”, w próżni, że tak powiem. Już nie możesz wracać do starych i znanych sposobów, ale jednocześnie boisz się przestawić włącznik i jechać do przodu, z obiema stopami na nowym terenie. Ten nowy paradygmat świadomości jest nieznanym terenem i to nie wydaje się rezonować już ze światem zewnętrznym, tradycyjnymi wartościami i zwyczajami, których nauczyliście się w szkole albo w domu.

Duża część społeczeństwa wciąż wydaje się obejmować stare i nieświeże systemy wiary, stworzone przez strach albo potrzebę kontroli. Ale wiele się zmienia, najwięcej oczywiście przez własne ja, to spływa kaskadami i rozprzestrzenia się. W zachodnich społeczeństwach, wielu ludzi doświadcza braku znaczenia swego życia. Ludzie zaczęli poświęcać dużo więcej uwagi na wewnętrzny aspekt tego, co zdarza się wokół nich. Interesują się psychologią i duchowością. Poszukują celu w zwykłym zewnętrznym sukcesie i materialnym bogactwie. Specjalnie w zamożnych społeczeństwach, ludzie odkrywają, że sukces i materialne bogactwo niekoniecznie stwarza prawdziwe szczęście i prawdziwe zadowolenie. Sukces jest inny niż satysfakcja. Poczujesz się naprawdę spełniony w twoim życiu, kiedy możesz łączyć i wyrażać twoją własną energię duszy. To właśnie tym jest inwencja twórcza: odkrywaniem swojej energii duszy i wyrażanie jej na ziemi przez twoje własne, wyjątkowe dary i umiejętności. To jest to, co czyni cię naprawdę szczęśliwym do środka, ciepłym i promiennym. I tu uwaga, że to tym właśnie dotkniecie innych i oni będą mogli zobaczyć kim naprawdę jesteście: aniołami światła. Wtedy zostaniecie aniołami, którzy świadomie przynoszą światło ziemskiemu królestwu, które jest tak często zacienione przez złudzenia, które uniemożliwia widzenie, ten wewnętrzny blask jaki jest w każdym życiu.

Wszyscy postanowiliście być tu, nadać kształt twojej energii duszy na ziemi. Zwłaszcza na tym etapie historii, jesteś tu nie całkiem dla siebie. Twoja wewnętrzna potrzeba jest taka, że musisz wiele dzielić z innymi. Po chwili, dużo trafia na globalny i planetarny poziom. Olbrzymie zmiany energii mają miejsca i zamykają afekt ciebie w twojej codzienności. Ilekroć ludzie wymieniają ich świadomość i zaczynają myśleć inaczej, kiedy stawiają nowe pytania i wątpią w istniejący porządek, oni zapraszają nową energię do swego życia. Nowa dynamiczność wejdzie do tego, najczęściej drastycznie zmieniając twój styl życia i okoliczności. Teraz, twoja jakaś część chce tego i ciągle próbuje osiągnąć to. Ale twoje inne części sprzeciwiają się nowemu i to nie idzie tak łatwo. To twoje najbardziej przestraszone i nieufne części. Wewnętrzne napięcie i konflikt, który wynika, powoduje rozdarcie w twojej świadomości, i w świadomości milionów ludzi, którzy są w takim samym procesie. To może czasami powodować atmosferę wokół ziemi ciężką od oporu i napięcia. To jest opór przed zmianą i ruchem, i to jest częścią bycia człowiekiem. Nawet jeżeli żyjesz bardzo świadome życie, możesz być dotknięty tym ciężarem, ponieważ w pewnym momencie to nabrzmiewa strachami i wątpliwościami, których nie puściłeś.

Kiedy zajmujesz się tym wewnętrznym konfliktem i kiedy uwalniasz stare strachy i systemy wiary? Kiedy łączysz z twoją własną energią duszy i znajdujesz drogę do wyrażania tego na świecie? Dziś chciałbym wrócić do tego pytania przez porozmawianie trochę o sprawie równowagi między energią męską a kobiecą w tobie.

Każda dusza ma prawo do kontaktu z zarówno męską jak i żeńską energią. W gruncie rzeczy, męska energia ma wiele wspólnego z aspektem objawiania się pozornie, w materialnym świecie. Męska energia jest powiązana ze skupieniem, wnikliwością i mocą, by działać. To umożliwia ci zablokowanie byciem „Ja” w czystych granicach. Kobieca energia jest skłonna naturalnie zwracać się do wewnątrz, do wewnętrznego wymiaru rzeczy. To jest powiązane z uczuciem, natchnieniem i wykraczaniem poza granice “Ty”, łączenie się z innymi. Kobieca energia jest płynna i chłonna, a kiedy jest połączona z męską energią, wywołuje to najwyższy aspekt inwencji twórczej. Równowaga między tymi dwoma umożliwia ci uświadomienie sobie swego najsilniejszego potencjału.

Kobieca energia jest poniekąd energią z nie zamanifestowanego królestwo potencjału. Jest również źródłem prawdziwego natchnienia – gorących pragnień, które rodzą się z twojej duszy. Twoja kobieca energia jest mostem do twojej duszy. Twoja dusza jest pozbawiona formy. Właśnie poczuj to. W tym momencie doświadczasz siebie jako posiadającego ciało, które umożliwia ci bycie częścią tej rzeczywistości. Masz oczy, ręce i ty jesteś albo mężczyzną albo kobietą. Ale możesz czuć też, że są to teraz twoje części, ale to nie jest wszystko, kim jesteś. Jesteś tym, który posiada ciało, formę. Tchniesz życie w nie od wewnątrz. Ale ty, w twojej istocie, jesteś bez formy, jesteś niczym niezmąconą świadomością, jeden i niepodzielony. Poczuj wolność i tą błogość! Czuj jak ty, jak świadomość, są zupełnie niezależne od twojego ciała i możesz swobodnie wybierać bycie częścią tej rzeczywistości przez chwilę.

Chwilowo połączyłeś się ze swoim ciałem z ważnej przyczyny. Jesteś tu, ponieważ chcesz być tu. Płynna, chłonna żeńska energia chciała wejść do tańca z męską energią skupienia i mocy. Męska energia umożliwia duszy wejście i doświadczanie tej konkretnej rzeczywistości fizycznej. To pomaga duszy wyrazić się twórczo w tym szczególnym królestwie ziemi. Rodzaj męski i rodzaj żeński, energie te są podstawowymi częściami składowymi tworzenia, a jeśli obydwie bawią się razem w pokoju i radości, one wywołują piękno i satysfakcję.

Jednakże, w wielu z was rodzaj męski i rodzaj żeński stały się sztucznie podzielone i nie współpracują za dobrze razem. Mniej więcej, możesz też mieć zbyt dużo męskiej energii albo zbyt dużo kobiecej energii. Jeśli jest nadmiar męskiej energii, kobieca energia zostaje powstrzymana i jest zbyt dużo nacisku kładzionego na świat zewnętrzny, na zostanie zauważonym i docenionym przez innych. Jesteś odcięty od energii swojej duszy, żywego przepływu uczuć i emocji, które ciągle próbują powiedzieć ci, czego chcesz i naprawdę potrzebujesz. Jeśli identyfikujesz się za bardzo z męską energią, próbujesz nadrabiać straty w oczekiwaniach i żądaniach od świata zewnętrznego. W gruncie rzeczy, z determinacją zdążasz do celu przez brak pewności siebie, i próbujesz załatwić ten brak pewności siebie przez zmuszanie się do spełniania standardów nie twoich własnych. Nie czujesz się naprawdę bezpieczny i kształtowany przez twoją kobiecą energię i starasz się odnaleźć poczucie bezpieczeństwa przez bycie ambitnym i kontrolującym. Wszystko to czyni cię bardzo zależnym od tego, co inni myślą, czują i robią. Odłączony od twoich wewnętrznych wskazówek jedynych w swoim rodzaju, ulegasz pełnemu niepokoju ego, które ciągle chce uznania i potrzebuje panować przez cały czas. To przedstawia błędny wizerunek mocy, która dusi duszę.

Ludzie, którzy mają przewagę męskiej energii obawiają się kapitulacji przed bezkształtną, płynną naturą kobiecej energii. W waszym społeczeństwie, jako całości, jest przewaga męskiej energii, ten strach jest oczywisty w fakcie, że ludzie są znerwicowani przez cały czas. Oni ledwie znajdują trochę czasu dla siebie, przeżytego swobodnie, bez celu. Wszystko wydaje się zmuszone być uporządkowanym i zaplanowanym, z prawie nałogową wydajnością. Również, kiedy ty zajmujesz się czymś, co czujesz naprawdę, chciałbyś dokonać jakichś zmian w twoim życiu, chcesz działać natychmiast. Często działasz nie dając sobie dość czasu, aby pomysł albo cel rósł i rozwijał się, i stopniowo był wchłonięty do twojej rzeczywistości. To jest tak naturalny proces. Wewnętrzne dynamiczności, które są wprawiane w ruch jak tylko wyrażacie swój zamiar by zrobić coś, albo otrzymać coś, zachodzą w naturalnym rytmie, którego nie możesz forsować czy kontrolować. Z powodu dominującej żeńskiej energii albo odłączonej męskiej energii jesteś skłonny myśleć i martwić się o wiele za bardzo. Twoje myśli podskakują jak szalone. To wywołuje ogólny niepokój, poczucie pustki i brak natchnienia w twoim życiu. Niespecjalnie ufacie swojej kobiecej energii. Ona wydaje się podążać w całkowicie różnym kierunku niż chcesz. Twoje uczucia każą ci na przykład puścić rzeczy, wziąć czas dla siebie, i komunikować bardziej otwarcie z innymi. W pewnym punkcie, nie będziesz mógł już dłużej ignorować tego przekazu swojej duszy. Jeśli próbujesz żyć wyłącznie w męskiej energii, zmierzasz ku kryzysowi w jakiejś formie, czy to jest choroba czy jakaś inna niewygoda. Ten kryzys zasadniczo będzie okazją, by znaleźć nową równowagę między męskim a żeńskim w twoim życiu.

Co zdarza się, gdy kobieca energia staje się przeważająca i nie wystarczająco połączona z energią męską? W przeciwieństwie do mocnej i dominującej miłości własnej, zaprowadzi do słabego i chwiejnego ego. Przewaga energii kobiecej oznacza, że bierzesz „zbyt wiele” na siebie. Reagujesz na energie innych ludzi w bardzo wrażliwy sposób. To wymaga stanowczego powiedzenia „nie” i umieścić czyste granice wokół siebie, ponieważ męska energia zabierania twojej własnej przestrzeni nie wygląda na dostępną dla ciebie. To jest konieczne, by wiedzieć czego chcesz, ponieważ łatwo zostajesz pociągnięty przez nastroje i pragnienia innych ludzi. Posiadanie przewagi kobiecej energii oznacza, że wczuwasz się w sytuację i że łatwo ci zrozumieć co inni ludzie czują. Potrafisz również iść w głąb swoich własnych uczuć i nastrojów, ale czujesz, że nie potrafisz naprawdę wyrażać siebie emocjonalnie i twórczo na świecie. Masz niewystarczający dostęp do męskich energii śmiałości, stawania w obronie siebie i czucia się zrównoważonym i skupionym. Kobieca energia, która jest z natury płynna i chłonna, potrzebuje zostać przymocowana do “Ja” dobrze zdefiniowanego. To jest to, co męska energia może jej dać, jeśli żeńska część jest skłonna do zaufania i pozwolenia, odejść od strachu przed byciem oddzielnym “Ja”, ze swoimi własnymi potrzebami i czystymi granicami.
Przed kobiecą energią jest strach w wielu ludziach, specjalnie w kobietach, ponieważ kobiety są uczone, że to jest dobra rzecz być wrażliwą, słodką i uległą, podczas gdy mężczyzn uczą, że właściwe jest być nieustępliwym i ambitnym. Jeśli jednak oni nie rozwijają tej męskiej umiejętności bycia zrównoważonym z żeńską, ich twórcza energia zostanie strwoniona i pofragmentowana.
Ich energia duszy nie zostanie wystarczająco wyrażona i to tworzy smutek w duszy, powoduje melancholię i depresję.

Ta era prosi o ponownie zrównoważenie energii męskiej i kobiecej energii. Należy zdawać sobie sprawę, że żeńska jest poniekąd podstawową albo główną. Nie mówię tego w znaczeniu “niższa” albo “wyższa”. Rodzaj żeński i rodzaj męski odpowiadają sobie jak reprezentowany w symbolu jin-jang: obydwie są jednakowe i uzupełniające. Ale kobieca energia w tobie jest mostem do twojej duszy, twojej bezkształtnej istoty. Przez łączenie z twoim żeńskim aspektem, otwierasz siebie na swoje najgłębsze natchnienia i nawiązujesz kontakt ze swoim celem bycia tu.

Właśnie wyobrażaj sobie, że teraz łączysz się ze swoją kobiecą energią. Wyobrażaj sobie, że ona siedzi w twoim sercu. Czuj miękką, ciepłą energię w twoim sercu, która jest bardzo znajoma, bardzo bliska temu, kim jesteś. Czuj tą energię w twoim sercu i teraz wyobraź sobie, że ona otwiera drugą stronę twojego serca. Stamtąd ona łączy się ze światłem, światłem Źródła, światłem twojej duszy. Spróbuj poczuć to przez moment. Może widzisz to jako anioły, to nie jest ważne co widzisz. Właśnie możesz poczuć obecność miłości, ogromne poparcie, obecność Domu. Tak łączysz się z energią swojej duszy. Właśnie odkryłeś lekkość i światło tej energii. To wchodzi do twojego serca i teraz możesz zauważać jak blisko ciebie jesteśmy w rzeczywistości. My z innej strony jesteśmy częścią rzeczywistości, która biegnie na wskroś twojej. Jesteś częścią w rzeczywistości, tej innej aktualnej rzeczywistości teraz. Twoje większe albo wyższe własne ja, jest tam teraz, podczas kiedy łączysz się z nim, wtedy to łączy się z tobą na ziemi.

Teraz wyobraź sobie, że przychodzisz z wizytą do męskiej energii w twoim środku. Prosisz tę energię, by pomogła ci połączyć twoją energię serca w pełni do rzeczywistości ziemi. Czuj łagodnie i łatwo, jak siła męskiej energii wpłynęła do twoich ramion i nóg. To stwarza jasność w twoim wnętrzu, zaufanie do własnego ja i skupienie. Czujesz jak to przymocowuje twoją energię serca do twojego ciała i do ziemi. Męska energia daje ci jakość odwagi, wnikliwości i stabilności. Zdawaj sobie sprawę, że twój męski aspekt uwielbia łączyć się z żeńskim aspektem w taki oto sposób. On chce służyć kobiecej energii, umożliwić energii duszy ucieleśnić to szybko. Chroniona i okrywana przez męską energię, kobieca energia czuje się niezagrożona i radosna. Czuj jak niebo i ziemia łączą się w środku ciebie.

Idziemy trochę dalej w naszej wewnętrznej podróży. Wyobraź sobie, że teraz przechodzisz przez piękny las. Niebo jest błękitne. Jest jesień i drzewa zaczynają tracić liście. Słońce jest wciąż jeszcze ciepłe na twojej skórze. Lubisz spacerować tam i po chwili zauważasz miłe miejsce, by usiąść na moment. Może jest ławka albo pieniek pod drzewem. Siadasz i cichniesz. Wdychasz świadomie i puszczasz jakiekolwiek napięcia czujesz w swoim ciele. Czujesz jak ziemia łączy się z tobą. Stajesz się spokojny i czujesz spokój wewnątrz. Z oddali słyszysz brzmienie radosnych głosów dzieci w powietrzu. To przenosi cię i sprawia, że uśmiechasz się. Zauważasz, że dwoje dzieci podchodzi do ciebie. Oni są chłopcem i dziewczyną. I one podchodzą do ciebie w określony sposób, ponieważ one chcą ci coś dać.

Teraz stoją obok ciebie i ich twarze wyglądają szczęśliwe i beztroskie. Zbliża się do ciebie dziewczyna i daje ci coś. To może być jakaś rzecz, ale nie musi być. Ona może po prostu promieniować czymś przez swoją obecność albo spojrzenie, przypominając ci coś. O czym ona ci przypomina? Jaką jakość ona wprawia w wibrację zaglądając ci w oczy? To, co ona daje ci energetycznie jest ważniejsze niż to, co ona podaje ci fizycznie. Przyjmij jej energię i podziękuj jej. Wtedy zaproś ją by usiadła obok ciebie, po twojej lewej stronie. Teraz skupiasz się na chłopcu, który również chce ci coś dać. Patrzysz na niego i przyjmujesz jego prezent. To może być symbol, przedmiot albo dotknięcie, może po prostu on dotyka ciebie i wiesz. Czujesz jego wiadomość i bierzesz ją od niego. Podziękuj mu i zaproś, by usiadł przy twojej prawej stronie.

Czuj jak te dzieci są częścią ciebie. One mają zawsze u twego boku przypominać ci kim jesteś. Ich oryginalne jakości należą do ciebie. Teraz weź je na ręce, trzymaj w swoich ramionach, na swoich kolanach, i pozwalaj wszystkiemu, co w środku ciebie czuje się staro i nieświeżo, aby się rozproszyło. Strach, niepokój, ciemność, właśnie wyobrażaj sobie jak ziemia otwiera się i zabiera to od ciebie. To staje się neutralne w jej wnętrzu. Pozostawia nową i świeżą energię dzieci, która przekracza granicę twojego pola energetycznego i przywraca ci twoją radość życia, twój dziecinny zmysł magii i ufności. Gdy wrócimy za chwilę z powrotem, nie musisz puszczać tych dzieci. One są częścią ciebie i one utrzymują przy życiu twoją oryginalną pasję. Kiedykolwiek poczujesz się napięty, niewygodnie, czy niezadowolony, możesz połączyć się z tymi dziećmi. One pozwolą poznać ci, jak możesz ponownie zrównoważyć się. Kiedy wejdziesz do tego lasu jeszcze raz, albo wybierzesz jakiekolwiek inne miejsce, które wolisz, możesz zobaczyć właśnie dziewczynę albo właśnie chłopca chcącego przemówić do ciebie tym razem. Ufaj wszystkiemu, co twoja wyobraźnia ci przedstawia. Właśnie utrzymuj lekkość i swawolę. To nie powinno być poważnym ćwiczeniem. To jest radosna gra. To jest sposób łączenia z mocnymi energiami kobiety i mężczyzny, podstawowymi wewnątrz ciebie.

Tym całym działaniem możesz stworzyć nową równowagę między tymi dwiema energiami, które zostały tak wyobcowane i źle zrozumiane w twoim społeczeństwie. Kiedy ponownie połączysz je obie i odtworzysz tę równowagę wewnątrz, promieniujesz tym na zewnątrz do innych i pomagasz zapalić iskierkę i pełniejszą świadomość miłości na ziemi. Dziękujemy ci za to. Kochamy cię bardzo.

Pamela Kribbe 2007
www.jeshua.net


=====
Tłumaczenie: Elżbieta Udałowska

1 komentarz:

  1. Ciekawe doświadczenie, takie uspokajające trochę, może prze to zrównoważenie?

    OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.