poniedziałek, 3 stycznia 2011

Dzieci Nowej Ery

Jeszua przekazywany przez Pamelę Kribbe.

Drodzy przyjaciele, witam was serdecznie. Moja energia płynie wśród was i jest rozpoznawana przez was jako energia domu, Domu, w kierunku którego idziesz i Źródła, z którego pochodzisz. Moja energia jest nie tylko energią jednego człowieka, który żył na ziemi dwa tysiące lat temu. Przedstawiam energię Źródła, w której wszyscy bierzecie udział i w której wasze wyższe własne ja są obecne, jak jeden mąż, jako energia grupowa.

Na poziomie tej jedności jest wszechdusza, którą możesz nazywać energią Chrystusa i która jest dla nas wszystkich jak parasol, wliczając w to mnie, Jeszua. To jest ta energia, z której przynosimy ci wiadomości na ziemię i jesteśmy lustrem dla was, gdy chwilowo gubicie się i nie możecie trafić. To jest energia twojego własnego, wyższego własnego ja, twojej rodzinnej duszy, twoja wszech-dusza (oversoul), którą chcemy wam ukazać. Przypominamy wam o Źródle, z którego się wywodzicie i z którego pochodzą wasze najgłębsze natchnienia.

Natchnienie, które łączy was razem w tej pracy z przynoszeniem Światła na ziemię ma wiele wspólnego z nadejściem Nowej Ery. Twoja inkarnacja na ziemi w chwili obecnej ma związek z czasami przejścia, w których żyjesz głęboko. To, o czym chcę mówić dzisiaj jest o przybyciu nowej generacji dzieci na ziemię. Te dzieci pokazują inne jakości niż te, do których byliście przyzwyczajeni w przeszłości. Gdzie to ma miejsce? Skąd to zjawisko pochodzi? Dla tego muszę zawrócić was w czasie i pokazać wam, że jesteście pionierami nowej fali energii, którą te dzieci teraz przynoszą. Były czasy na ziemi kiedy energia była ciężka i ciasna. Wszystko zostało określone przez przepisy, z niewielką ilością miejsca na wyobraźnię i intuicyjne moce, które przyciągają miłość i radosną energię. Na długo ta ciężka energia objęła w posiadanie ziemię. Byłem pionierem w rozbijaniu uścisku tej duszącej energii, w przynoszeniu Światła do ponurej rzeczywistości, w której panowały moc i ucisk. Był ucisk wyobraźni, wolności do wyrażenia się, do energii serca.

W trakcie historii, druga wojna światowa stała się punktem zwrotnym. W ślad za tym czasem wojny, czas nowej ery zrodził ducha, który jest znany wam jako rewolucja lat sześćdziesiątych. To również oznaczało duchową rewolucję. Energia serca odrodziła się w tym czasie i pomimo, że energia lat sześćdziesiątych była do pewnego stopnia dryfująca i naiwna, to jednak stanowiła przełom. To zwiastowało nową i żywą energię.

Wszyscy z was, którzy urodzili się w czasie tej epoki i około drugiej wojny światowej byli pionierami nowej ery. To jest duchowego fundamentu stworzonego przez was dla nowej generacji dzieci, które teraz pojawiają się, które rozpoznają pieśń twojego serca i niosą ją dalej. Chciałbym teraz pomówić o tych dzieciach.

Te dzieci zostaną łącznikiem energii, która jest czystsza i wyższa niż kiedykolwiek. Przez “wyższą” mam na myśli, że oni mogą utrzymać więcej energii swojej duszy, energii nietkniętej z powodu ich przybycia na ziemię. Innym sposobem wyłożenia tego – możemy powiedzieć, że zasłona między twoją materialną rzeczywistością a duchowym królestwem stała się cieńsza z powodu prekursorstwa, które ty i wielu innych zrobiliście podczas dziesięcioleci po drugiej wojnie światowej.

W tamtych czasach wiele zostało odsłonięte; tradycjonalistyczne władze zostały podane w wątpliwość, nowe pojęcia wyszły na jaw i wpłynęły na świadomość zbiorową ludzkości na całym świecie. Na pierwszy rzut oka spowodowało to zamieszanie i chaos, ale energia serca zawsze powoduje zamieszanie i chaos w oczach tych, którzy kochają zasady i struktury i którzy patrzą w górę by dostać pewnego upoważnienie, aby usłyszeć prawdę. W tych dniach one wchodzą. Wszyscy macie ambicję by odczuwać, utrwalać energię prawdy i jasności w sobie. Ta wewnętrzna praca toruje drogę nowej erze na ziemi. Wszyscy trzymacie jedną stopę w starej erze i jedną stopę w nowej. Przejście do nowego jest długą, stopniową zmianą. Dzieci, które urodzą się teraz, już stoją na gruncie nowej ery, bardziej niż wy kiedykolwiek mogliście to zrobić. Niemniej jest ważny związek i rozpoznanie między tobą a nimi.

Wyjaśniając to, powiem trochę więcej o różnych grupach dzieci, które teraz wchodzą do ziemi. Wszyscy z was, którzy są tu obecni, wszyscy razem, którzy czują się w szczególności przyciągnięci do tej wiadomości, są duszami lightworker. Rozmawiałem o cechach dusz lightworker i ich historii na przestrzeni wieków, we wcześniejszym channelingu (zobacz serię Lightworker ). Jesteś stary i przynosisz mądrość i doświadczenie z wielu, wielu żyć. Z powodu tego, co przeszliście, rozwinęliście wrażliwość w swojej duszy, która czyni was rozsądnymi i pełnymi współczucia, ale również wrażliwymi. Wiele razy czułeś, że jesteś “inny” i czułeś, że nie pasujesz za dobrze do twojego społecznego środowiska. Zwłaszcza w czasach, gdy porządek, dyscyplina i tłumienie uczuć były normalną drogą. To spowodowało głębokie cierpienie i to zraniło twoje czujące centra. Ale wrażliwość, ta twoja cecha, którą możesz teraz wyraźnie zobaczyć odzwierciedloną w oczach dzieci lightworker, które urodzą się na ziemi.

To jest pierwsza grupa “dzieci nowej ery”. I chciałbym to rozróżnić. One są duszami lightworker, które są zasadniczo takie same jak wy, ale one wchodzą przez inną bramę albo zasłonę na ziemię. One są mniej obarczone energią starej ery. Musieliście zająć się starymi edukacyjnymi metodami, pełni najlepszych intencji, ale to były często duszące metody wychowywania dzieci, które często tłumiły oryginalne uczucie zachwytu dziecka, wyobraźni i poczucia własnej wartości. Więc to musi być zmienione. Więcej wolności, więcej miejsca na uczucia, więcej zrozumienia znaczenia uczuć, więcej szacunku dla indywidualnej natury każdej osoby.

Dusze Lightworker , które teraz wchodzą, są tym sposobem inaczej przyjmowane, w innej energii, i to umożliwia im przeniesienie więcej z ich energii duszy i ich kosmicznego światła przez zasłonę. Ich wrażliwość jest dlatego wyraźniej widoczna i to również może wywoływać braki równowagi, ale przejdę do tego dalej poniżej.

Chciałbym przedstawić drugą grupę “dzieci nowej ery”. To są ziemskie dusze. Oni historycznie nie należą do rodziny dusz lightworker, o których mówiliśmy wcześniej (zobacz serię Lightworker , rozróżnienie pomiędzy duszami lightworker i ziemskimi duszami). Z ich rozwojem głęboko splata się rozwój życia na ziemi. One mogą wejść teraz, ponieważ ta grupa przeszła wcześniej przez etapy uwalniania świadomości opartej na ego i przeszła w kierunku świadomości opartej na sercu. Ziemskie dusze, które weszły ostatnio, posiadają większą wrażliwość. Tak jest z powodu ich własnego wewnętrznego rozwoju, lecz także dlatego, że zasłony się rozpuszczają i jest więcej miejsca na emocjonalne wyrażenie własnego ja. One są częścią nowej fali energii, która teraz nadchodzi, dzięki tym dzieciom również.

Jest również trzecia grupa, którą trzeba rozróżnić. One nazywane są dziećmi kryształowymi według waszej duchowej literatury. Te dzieci są stosunkowo nowe na ziemi; nie spędziły tu wielu żyć, pomimo że mają bogate doświadczenie z innymi wymiarami albo przestrzeniami istnienia. Przyjęły tam postać cielesną w innych formach niż ciało ludzkie. Również możecie nazywać je gwiezdnymi dziećmi. Ich energia jest często marzycielska i one charakteryzują się również wielką wrażliwością. W ich przypadku również może pojawić się taki materialny przejaw jak alergie spożywcze albo problemy skórne, które mają wiele trudności w dostosowaniu, przyzwyczajeniu się do energii ziemi, gęstości i grubiaństwa materialnej wibracji. Ci nowicjusze na ziemi przynoszą bardzo wytworną, eteryczną energię i one potrzebują dostatecznej ochrony i poczucia bezpieczeństwa, aby być zdolnymi ukazania siebie w pełni.

Więc opisaliśmy trzy grupy dzieci, które są wszystkie dziećmi nowego wieku. Stąd możemy mówić, że wszystkie dzieci przyjmujące obecnie postać cielesną są częścią Nowej Ery, zgodnie z ich własną naturą.

Wy, którzy słuchacie tego czy czytacie to, szczególnie dusze lightworker, właśnie jesteście jednymi z nich. Wszyscy z was głęboko są zainspirowani by przynieść Światło na ziemię a zarazem, przenosicie stare rany odrzucenia i samotności. Z powodu tego, nie zawsze możecie spokojnie czuć się kochanymi, w bezpiecznym związku z ziemią. Ale to jest ten sam punkt, który ma najwyższe znaczenie w pomaganiu nowym dzieciom na ziemi, aby energia sprzyjała prowadzeniu przez nich zaspokajającego życia. Doświadczanie kochającego połączenia z ziemską rzeczywistością jest koniecznym warunkiem aby móc trenować, wspieranie ich stwarza emocjonalne bezpieczeństwo, którego one potrzebują.

Teraz wspomnę o niektórych problemach, które te dzieci mogą spotykać i co możecie zrobić z tym, kiedykolwiek kontaktujecie się z nimi jako rodzic, nauczyciel albo terapeuta. Niektórzy z was czują wezwanie do pracy z nimi i to jest bardzo odpowiednie, od tej pory jesteś w tym mistrzem, zwłaszcza w dostrzeganiu leżących u podłoża motywów i natchnień. Dostrzegasz ich wglądy, które zostały stłumione i zduszone w tobie, podczas twojego dzieciństwa albo później. To dlatego napotkanie tych dzieci może wpływać na ciebie na głębokim, emocjonalnym poziomie, spowodować w tobie refleksję siebie, twoje własne kochanie, twoją oryginalność ale także twój ból. Rzeczywiście, te dzieci mogą równie dobrze doświadczać bólu z powodu nie czucia się mile widzianymi na ziemi. Nawet, jeżeli czasy się zmieniły, to nie jest całkiem oczywiste, że one znajdą w otoczeniu tych, którzy pasują do ich wibracji i poziomu świadomości. Tak jest z kilku powodów.

Pierwszy, to że ich energia albo wibracja jeszcze nie pasuje do energii ziemi i do zbiorowej, ludzkiej świadomości. One wyprzedzają swój czas. Ten brak zrozumienia pomiędzy bratem a siostrą, pośrodku starego i nowego, jest ci znajomy z twojego własnego doświadczenia. Jest wiedzenie i głęboka mądrość w tobie, starszym pokoleniu, które nie pasowało bardzo dobrze do twojej społecznej rzeczywistości. To jest sprzeczne z niektórymi głęboko zakorzenionymi, tradycyjnymi wartościami i pojęciami, spotykaliście się ze sceptycyzmem i nieufnością. Dzieci muszą zająć się tym oporem również, dlatego, że jest to jeszcze do przebycia. Ponadto (to jest drugi powód), materialna rzeczywistość na ziemi ma swoją powolność z powodu swojej gęstości. Marzenia i pragnienia nie spełniają się szybko czy łatwo. Aby naprawdę uświadomić sobie swoją najgłębszą pasję, musisz móc połączyć siebie z ziemią na wielu poziomach: emocjonalnym, fizycznym, umysłowym i duchowym. Dopiero wtedy twoja energia może znaleźć urodzajną ziemię, na której później nasiona twojej duszy mogą zakiełkować i rozkwitnąć.

Dla dzieci nowej ery to będzie miało wielkie znaczenie, ponieważ one są uzdolnione w sobie, to znaczy, że oni będą wiedzieć jak łączyć ich kosmiczną energię, która może być szeroko rozprzestrzeniona, namiętna i natchniona w połączeniu z ziemską rzeczywistością. Ważne jest, że one mają zdolność do przekazu energii ich duszy, przekazu energii do ożywionych realiów tej planety. Co więcej, podstawą jest to, że one mają cierpliwość dla tej części ludzkości i społeczeństwa, którzy pozostają z tyłu i nie zdają sobie sprawy z mądrości, którą one dają, albo nawet którzy mogą interpretować ich zachowanie jako upór i buntowniczość.

Zderzenie, które ma tu miejsce, pośrodku starego i nowego, to może stwarzać problemy. Energia nowych dzieci często błędnie zostanie zinterpretowana przez ludzi, którzy są częścią starej mentalności, która mówi, że dyscyplina, porządek i posłuszeństwo są warunkami wstępnymi pełnego rozwinięcia umiejętności dziecka i jego osobowości. Więc jesteś w rzeczywistości tym, kto stoi w środku starego i nowego, i kto może budować pomost. Cierpiałeś, ponieważ musiałeś kontrolować i trzymać w środku wiele z twojej prawdziwej duchowej energii. Wiesz co to znaczy nie móc odczuwać, wyrażać swego własnego ja. Dlatego rozumiesz nowe dzieci nieźle, rozumiesz, że ich potrzebą jest, by uwolnić się z zasad opartych na władzy i tłumieniu uczuć.

Te dzieci muszą mieć pokój dla siebie, na poszukiwanie i indywidualność, a zarazem one muszą zrozumieć wartość kochającej dyscypliny, w przeciwieństwie do despotycznej dyscypliny. One muszą uczyć się jak doprowadzić i dać sobie radę z ich energią, bez tłumienia siebie. To jest dokładnie ta kwestia, którą spotkałeś na twojej własnej, wewnętrznej drodze. Dla wszystkich z was jest to absolutnie ważne, że możecie skierować swoją kosmiczną energię, swoją wewnętrzną iskrę światła przez swoje ciało do ziemskiej rzeczywistości. Szczególnie to oznacza, że musisz zająć się uczuciami, które blokują cię, nie pozwalając naprawdę na obecność w tu-i-teraz, i na wyrażanie się w materialnej rzeczywistości.

To jest jedna z największych kwestii dla dusz lightworker, ich “kompleks” że tak powiem, że oni doprowadzają dużo duchowej energii na zewnątrz ich pola energetycznego (ramiona i głowa), która jest w zastoju i nie może trafić w dół. Energia odpowiednio nie może połączyć się z ziemią, mówiąc w inny sposób, zatrzymujesz swoją energię w środku i przez to czujesz, że nie potrafisz zadowalająco wyrażać siebie. To może zdarzać się też w twoich prywatnych związkach albo w twoim środowisku pracy, gdzie możesz czuć się mniej spełniony i twórczy niż rzeczywiście mógłbyś być. Wszystko to ma wiele wspólnego z niemożliwością wyrażania siebie w pełni. A powodem, dla którego energia nie może zejść i przyjąć postaci cielesnej w pełni jest to, że tam są urazy psychiczne, umiejscowionymi w obszarze ciała, które zatykają albo przerywają przepływ. Dlatego to ma z wielkie znaczenie skupiać twoją uwagę i świadomość na tych twoich blokadach, które potrzebują emocjonalnego leczenia.

Koniecznie należy, aby być w pełni ucieleśnionym, opartym na duchowości, nie trzymać tej energii zamkniętej w górnej części twojego ciała. W takim wydaniu ta zablokowana energia może powodować naiwną i niezrównoważoną formę duchowości, która może dawać ci ekstatyczne uczucia i ogromny entuzjazm co jakiś czas, ale kto nie ma “ciała” naprawdę uziemionego, nie może objawić tego jako pracy dającej dużo satysfakcji, pewnego oparcia, kochających związków i/lub materialnej obfitości. Duchowa energia musi być połączona z emocjonalnym ciałem i stamtąd z rzeczywistością fizyczną. Co blokuje przepływ, to są stare rany: uczucia takie jak strach i gniew, poczucie niższości, rozczarowanie i rozgoryczenie. To emocjonalne płotki, o które potykasz się w drodze do Ja, i mówię ci, że zajęcie się tymi podstawowymi emocjonalnymi kwestiami jest kluczem do znalezienia sposobów na wspieranie nowych dzieci. Twoje emocjonalne uleczenie dostarczy ci sposobu do pomocy dzieciom, uziemienia siebie w kochający i zdyscyplinowany sposób. Poprzez zajęcie się tymi kwestiami, przygotujesz energetyczny szlak dla nich.

Co oznacza emocjonalne uzdrowienie? Chciałbym mówić o tym jeszcze raz, pomimo że to zostało omówione we wcześniejszym przekazie (zobacz zwłaszcza “Dealing z emotions”). We wszystkich znanych czasach uczucia były tłumione i traktowane jako tabu. Zwłaszcza starsi wśród was wzrastali w generacji, gdzie to było typowe. W latach sześćdziesiątych nastąpiła nie lada reakcja i uczucia zostały wypuszczone, czasami do skrajnego, najwyższego stopnia uniesienia. Wyrażanie uczuć jest ważne z powyższego powodu. Racjonalność musiała zostać odłożona chwilowo na bok, aby swobodnie badać i przekraczać granice tradycji. I to było owocne robić tak przez chwilę, ale swobodne badanie powstrzymanych emocjonalnych energii również wywołało pewne problemy. Niektórzy wpadli w pułapkę i pozwolili sobie na opanowanie się przez uczucia.

Istotą duchowej wolności jest, że przyznajesz się do wszystkich uczuć i pozwalasz im być tam przez chwilę, jednocześnie pozostając w pełni świadomości, obejmując je swoją własną anielską świadomością. Niewyjaśnione emocjonalne energie w tobie są jak kilkuletnie dzieci: zdezorientowane, smutne albo przerażone, przychodząc na ciebie po ulgę. Do ciebie, znaczy do anioła w tobie, twojego większego, własnego ja. W ten sposób twoje większe, anielskie własne ja, przychodzi do twojego własnego emocjonalnego ciała wykonać uzdrawiającą pracę, czyli twoją misję. A kiedy tak robisz, twoje Światło płynie w dół, przez niżej położone centra energetyczne (czakry), przez twoje ramiona i nogi i na zewnątrz do świata. To jest to, co oznacza połączenie twojej anielskiej energii czy energii duszy.

To jest proces, który wymaga dyscypliny własnego ja. Używam słowa dyscyplina, by zwrócić uwagę, że to nie zdarza się automatycznie. Proces uzdrawiania własnego ja wymaga stałej i rzetelnej uwagi na twoje wnętrze i chęci stawiania czoła wszystkim uczuciom wewnątrz. To jest uświadamianie ich sobie jako własnych, brania za nie odpowiedzialności i nie poczuwanie się ofiarą przeszłości, innych ludzi czy społeczeństwa. Nie, jesteś aniołem, który przyjął te uczucia i który ma władzę, aby je zmienić. To jest powód, do którego wcieliłeś się na ziemi: przemienić strach, gniew i smutek w miłość, przebaczenie i zrozumienie. Przez takie działanie, stworzysz dla siebie życie w radości i satysfakcji i będziesz w dobrych stosunkach z rzeczywistością ziemi. I w ten sposób przygotowujesz energetyczny szlak dla nowych dzieci, które już są i które przybędą. One zostaną partnerami silniejszej energii, dziękując wam za wasze pionierstwo, i zapewniamy was, że ta energia znajdzie mocne oparcie.

Przygotowujemy taką ziemię dla wszystkich z nas, wolnego społeczeństwa, które będzie gotowe otworzyć się na przyjęcie tych nowych dzieci. Musimy przywitać ich i pozwalać im wyrazić ich energię swobodnie, a zarazem nauczyć ich rozwinąć skupienie i cierpliwość do przekazywania ich energii do rzeczywistości ziemi. One muszą wyrazić swoją energię duszy, ich ogromną pasję do materialnych form, które należą do ziemi. Więc one muszą czuć się zdolne do ekspresji w swoim emocjonalnym, psychicznym, twórczym i duchowym języku, do przekazywaniu i organizowania. Ważne jest , że one czują się zaproszone, aby przyniosły swą energię do tej rzeczywistości, nawet jeżeli to oznacza, że one muszą przeżyć wewnętrzny albo zewnętrzny opór i trudności.

Wiadomość o nowych dzieciach, ich czystej, kryształowej energii znaczy tyle, że ziemia staje się żyznym terenem, gdzie pomagamy im zakładać kochające połączenie z ziemią. W związku z tym aspektem, sam przeżywasz fundamentalny proces zmiany, w którym emocjonalne ciało jest kluczem. Jesteś wszystkim przy okazji wzięcia odpowiedzialności za twoje najgłębsze uczucia i stopniowo uwalniając je w świetle twojej własnej, anielskiej świadomości. Twoje własne ja anioła ma współczucie dla silnego lęku i katastrofizmu, którego możesz doświadczać w tym królestwie ziemskim. To należy do istoty energii Chrystusa, która to dociera do najniżej położonego punktu, gdzie ciemność wydaje się panować wszędzie i sprawia, że staje się tam znana obecność Światła. To nie jest żaden wielki wyczyn aby rozprzestrzenić błysk w ogromnym królestwie miłości i bezpieczeństwa.

Prawdziwa moc energii Chrystusa polega na tym, że przedostaje się ona przez najciemniejsze komórki, że wnosi miłość tam, gdzie rozpacz się lęgnie. Na ziemi, planecie tak pięknej i bogatej a jednak tak pozbawionej jedności i miłości, energia Chrystusa przygotowuje glebę pod nasiona i świeży powiew dla nowych widoków. Wszyscy jesteście kiełkami tych nasion i pionierami nowej ery. Nawet jeżeli twoja droga wygląda na trudną i ciężką, wszyscy osiągnęliście dużo i przez twoje własne wewnętrzne zmiany pomagacie otwierać bramy dla nowej fali energii światła teraz lejącej się na ziemię.

Nawet teraz, to nie będzie łatwe. Nawet teraz, dużo ciemności wychodzi na jaw: nadużycia mocy, strach, stara energia. Dlatego proszę was byście dotrzymali wiary waszej misji: przynieść światło twojej uwolnionej energii Chrystusowej do twojej własnej wewnętrznej ciemności. Dzieci nowej ery będą wam wdzięczne. One potrzebują ciebie ale one również dadzą ci coś w zamian. One przynoszą szczęście w ich sercach, zachwycającą świeżość i żywe wspomnienie Domu. One promienieją radością i są jak pączkujący kwiat, pełny obietnicy. Ta energia może otwierać twoje serce i może mieszać wyczucie swawolności i niefrasobliwości w tobie. Wszyscy z was, którzy czują się staro i nieświeżo, którzy dużo przeszli: wyciągnijcie wasze ręce do nowicjuszów! One potrzebują twojego wsparcia i doświadczenia i one przyniosą miłość i zabawę do waszych żyć. To jest proces, który dotyka was wszystkich, czy zajmujesz się dziećmi bezpośrednio czy nie. To dotyka was wszystkich.

Chciałbym zakończyć to chwilą milczenia, w której proszę abyście połączyli się z ziemią. Ziemia sama jest inteligencją, jest duszą, która nie może się doczekać przybycia nowych dzieci. Ona uśmiecha się do siebie, kiedy patrzy na ciebie, kiedy przybyłeś tu innym razem, byłeś tak pięknym dzieckiem również. Byłeś pionierem i mediatorem. Poczuj wdzięczność ziemi dla ciebie. Z twoim procesem zachodzi ten tak olbrzymi proces. Wtedy poczuj przybycie nowych dzieci, pełnych oczekiwania i natchnienia. One mają tu również pomagać wam. Ich żywość i mądrość poprawią ci nastrój i przypomną, że nowy wiek nastał, że najdłuższa mila jest rzeczywiście ostatnią milą do domu i jako kwiaty miłości i pokoju naprawdę zakwitacie.

Pamela Kribbe 2007

www.jeshua.net

========
Tłumaczenie: Elżbieta Udałowska

2 komentarze:

  1. Witam, jestem w miare młodą lightworker bo mam 18 lat. Pragne podziękować wam starsi za to co zrobiliście przez te wszystkie lata. A szczególnie mojej mamie , której niestety już nie ma na Ziemi. Dała mi tyle miłości i sprawiła, że Ziemia nie jest, aż takim strasznym miejscem. Poczujcie się docenieni i kochani drodzy starsi ! Dziękuje w imieniu młodszego pokolenia :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wygląda na to, iż jestem w trzeciej grupie, dzieci kryształowych. Tak więc prawdopodobnie stąd te moje alergie od samego dzieciństwa :). Ciekawe.

    OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.